عمل لاغری

عمل بای پس معده در اصفهان

عمل بای پس معده در اصفهان

عمل بای پس معده در اصفهان

تو این مقاله میخواهیم درباره ماهیت عمل بای پس معده در اصفهان صحبت کنیم.در مقاله های قبلی درباره انواع عمل لاغری معده ،اسلیو معده در اصفهان و… صحبت کردیم. اگر بخوام خلاصه ای قبل از شروع بحث عمل بای پس معده بگم بطور کلی افراد زیادی هستند که تمام روش های لاغری رو امتحان کردند اما جوابی نگرفتند و به دنبال روشی برای رسیدن به تناسب اندام همیشگی هستند.

از طرف دیگه چاقی مفرط سلامتی افراد رو به خطر میندازه و باعث بروز بیماری های خطرناکی مثل فشار خون بالا،کلسترول و چربی خون بالا،دیابت نوع دو،آپنه خواب،مشکلات مفصلی،مشکلات قلبی و عروقی و… . (افراد با شاخص توده بدنی بالای 35 دچار چاقی مفرط و درواقع بیماری چاقی هستند)

نحوه انجام عمل بای پس معده در اصفهان

 

اگه نمیدونید شاخص توده بدنی شما چنده کافیه اینجا کلیک کنی و BMI  بدنتو حساب کنی.

این افراد برای کاهش وزن سریع و تضمینی به دنبال راهی هستند تا سلامتیشون رو بدست بیارن و به زندگی بهتری دست پیدا کنند.در واقع این افراد میتونن با جراحی های چاقی به خواسته خودشون برسند و علاوه بر تناسب اندام و کاهش وزن اصولی به سلامت کامل هم به دست بیاورند و زندگی جدیدی رو شروع کنند.

سوالاتی که در مقاله به اونها پاسخگو هستیم عبارتند از:

 • چگونگی عملکرد عمل های لاغری
 • انواع عمل بای پس معده
 • انتخاب عمل مناسب
 • ماهیت بای پس معده
 • روش انجام عمل بای پس
 • فرایند انجام عمل معده
 • تفاوت انواع عمل های بای پس معده
 • مزایای عمل بای پس معده
 • مدت زمان بیهوشی عمل بای پس معده
 • دوره ی نقاهت بعد از عمل بای پس
 • کاهش درد بعد از بای پس معده
 • تغذیه بعد از عمل
 • چرا تابان
 • مشاوره رایگان تابان
عمل بای پس معده در اصفهان

عمل بای پس معده در اصفهان

عملکرد عمل های لاغری

دراین جراحی ها با تغییر دستگاه گوارشی (معده و یا بخشی از روده ها) و همچنین با تغییر متابولیکی بدن باعث کاهش وزن فرد میشوند،به این صورت که نه تنها حجم معده فرد کم میشه و جذب سیستم گوارشی کاهش میابد بلکه با تغییر هورمون ها اشتها شما کنترل میشود.

بیشتر بدانید : عمل لاغری در اصفهان

عمل های معده ولاغری سال های سال است که در سراسر جهان انجام میشوند و امروزه در ایران طرفداران زیادی دارند,به همین دلیل ما به میخواهیم به بررسی یکی از انواع جراحی های چاقی ، عمل بای پس معده در اصفهان بپردازیم.

اگر مایل به مطالعه درباره جراحی های چاقی و انواع اونها هستید میتونید به مقاله عمل لاغری معده سر بزنید.

انواع عمل بای پس معده در اصفهان

خب،درمورد عمل بای پس معده در اصفهان باید بگم عمل بای پس معده یکی از بهترین اعمال چاقی موجود است که خود این عمل از انواع متعددی مثل بای پس کلاسیک،بای پس امگا،مینی بای پس،ساسی بای پس و ساسج بای پس و..تشکیل میشه  انتخاب نوع عمل لاغری مناسب برای شما به تشخیص جراح مربوطه انتخاب میشه،پس سردرگم انتخاب نوع عمل نباشید.

انتخاب عمل مناسب

البته بطور کلی عمل بای پس معده برای افراد ریزه خوار و عمل اسلیو معده برای افراد حجیمخوار صرف نظر از هرگونه بیماری مناسب است.

اما ممکن فرد در برخی موارد دچار بیماری های معده مثل رفلاکس معده،زخم معده و .. باشه که در این صورت پزشک جراحی مناسب رو انتخاب میکنه.

عضو صفحه اینستاگرام ما بشید.

 ماهیت عمل بای پس

عمل بای پس در دسته عمل های لاغری قرار دارد که هم میزان غذای مصرفی رو کاهش میده و هم جذب مواد غذایی در سیستم گوارشی رو کم میکند و هم با تغییر متابولیکی به کنترل اشتها و درمان بیماری ها کمک میکند.

روش انجام عمل

این عمل به روش لاپاراسکوپی یا بسته انجام میشود؛در روش لاپاراسکوپی با ایجاد چند برش کوچک چند میلی متری عمل رو آغاز میکنند و با ابزار لاپاراسکوپی و تروکار ها عمل رو ادامه میدهند.روش لاپاروتومی یا باز که توسط برش بزرگ روی شکم انجام میشود تقریبا منسوخ شده و تمامی عمل ها به روش نوین لاپاراسکوپی انجام میشوند.

بیشتر بدانید : عمل لاپاراسکوپی لاغری چیست؟

فرایند انجام عمل

در این عمل ابتدا به وسیله استاپلر(منگنه) بخشی زیادی از معده رو جدا میکنند و بخش کوچک معده کیسه جدید معده رو میسازد.

در واقع با این معده کوچکتر فرد بسیار سریع تر احساس سیری میکند و خیلی دیرتر گرسنه میشود.بخش دوم این عمل قسمت بای پس کردن است.در این مرحله معده جدید (بخش کوچک) از بخش بزرگ که متصل به ابتدا روده کوچک (دوازدهه) است جدا میشه و معده جدید به قسمت پایینی روده (ژژنوم) وصل میشه.در واقع به این عمل بای پس کردن روده میگن برای همین خیلی از افراد تصور میکنند بای پس معده با بای پس روده متفاوت است.

تفاوت انواع بای پس ها

روند کلی انواع بای پس ها مثل بای پس اولیه یا همون بای پس کلاسیک است اما به مرور زمان تغییراتی در اونها به وجود اومده.بطور مثال در بای پس مینی که تلفیقی از اسلیو معده و بای پس کلاسیک است معده به صورت یک کیسه باریک و بلند جدا میشه اما بخش باقی مانده معده از بدن خارج نمیشه و به ترشح مایع گوارشی و آنزیم ها ادامه میده.در این جراحی فقط یک آناستوموز (محل اتصال) بین معده و روده کوچک وجود دارد درحالیکه در بای پس کلاسیک دو آناستوموز بین معده و روده کوچک و قسمتی از روده به خودش وجود دارد.

مزایای عمل بای پس

عمل بای پس معده علاوه بر کاهش وزن و تناسب اندام به درمان بسیاری از بیماری ها مثل رفلاکس معده،دیابت نوع دو،چربی خون بالا،فشار خون بالا،آپنه خواب،مشکلات قلبی و عروقی و.. کمک میکنه.این عمل به قدری در درمان و بهبود دیابت نوع  دو موثر است که از اون به عنوان جراحی دیابت نوع دو یاد میشود و برای افراد دیابتی از شاخص توده بدنی 27 به بالا انجام میشود.

بیشتر بدانید : عمل لاغری افراد معروف

با این عمل بدن هورمونی شبیه به هورمون انسولین ترشح کرده و فرد بی نیاز از تزریق انسولین میشود بعد از عمل بای پس معده در اکثر افراد دیابت نوع دو که رایج ترین نوع دیابت است درمان شده و در بقیه موارد فرد تا حد زیادی بهبود میابد بطوری که بی نیاز از قرص و انسولین میشود.

مدت زمان بیهوشی

عمل بای پس معده کمتر از دو ساعت طول میکشه در نتیجه مدت زمان بیهوشی هم کمتر از دو ساعت است.بعد از اتمام عمل فرد بهوش اومده و ریکاوری میشه.

عمل بای پس معده در اصفهان

بیهوشی در عمل بای پس

دوره ی نقاهت

بعد از جراحی بای پس معده فرد یک تا دو شب رو برای ریکاوری و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در بیمارستان بستری میماند و بعد از اون مرخص شده و در منزل به مدت 2 تا 4 هفته استراحت میکند.بسته به شرایط جسمانی بعد از دوهفته فرد قادر به انجام کارهای روزانه خود است و فرد رو به بهبود میرود.

کاهش درد بعد عمل

بطور کلی به دلیل انجام عمل به صورت لاپاراسکوپی و برش های کوچک روی شکم فرد بعد از عمل درد کمتری رو نسبت به بقبه اعمال جراحی متحمل میشه اما برای تسکین درد فرد میتونه از مسکن ها استفاده کنه و راه رفتن رو شروع بکنه.

راه رفتن به روند بهبود فرد و کاهش درد فرد کمک میکنه.

تغذیه بعد از عمل

بعد از جراحی بای پس معده بیمار به متخصص تغذیه معرفی میشه و تحت نظر پزشک رژیم غذایی و ورزشی رو شروع میکنه.این رژیم به معنای نخوردن غذا نیست بلکه به منظور کمک به فرد برای تغذیه مناسب و استفاده از ویتامین ها و مینرال هاست تا دچار ضعف جسمانی نشه.

چند روز اول بعد از عمل فرد فقط باید از مایعات در وعده های غذایی خود استفاده کند تا به معده و روده آسیبی وارد نشود،با گذشت زمان فرد میتواند از پوره ها،سوپ ها استفاده کند و در نهایت به رژیم غذایی عادی خود برسد.

فرد بعد از گذشت چند ماه میتواند به رژیم عادی غذایی خود برسه و از همه چی در وعده های غذایی استفاده کنه اما باید از ریزه خواری بپرهیزد و ورزش رو کنار نذاره البته که به دلیل کوچک شدن حجم معده فرد قادر به خوردن در حجم بالا نیست و همین امر باعث کاهش وزن میشه.

شما میتونید با مراجعه به اینستاگرام ما رژیم های غذایی و محتواهای بیشتری رو مطالعه کنید.

چرا تابان؟

از ابتدای این مقاله گفتیم عمل بای پس معده در اصفهان ، همونطور که گفتیم امروزه این عمل ها در سراسر جهان انجام میشوند و طرفداران زیادی دارند و این موضوع به ایران هم راه پیدا کرده و بسیاری از افراد به دنبال مراکز معتبر و پزشکان حاذق هستند.

ما میخواهیم در اینجا یکی از معتبرترین و مجهزترین مراکز ایران رو برای جراحی های لاغری به شما معرفی کنیم.

کلینیک تابان با حاذق ترین متخصص ها و فلوشیپ های لاپاراسکوپی در زمینه انواع جراحی های چاقی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

اگه تصمیم به انجام عمل بای پس رو دارید ما کلینیک تابان رو بهتون پیشنهاد میکنیم.

کلینیک تابان از صفر تا صد همراه شماست.

مشاوره رایگان تابان

شما میتونید برای دریافت مشاوره رایگان  در زمینه جراحی های چاقی با گروه مشاوره تابان تماس بگیرید و یا اینکه دربخش نوبت گیری شمارتون رو برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت باهاتون تماس بگیرند و پاسخگو تمامی سوالات شما عزیزان

نوشته های مرتبط

۲ نظر در “عمل بای پس معده در اصفهان

 1. نیما رئیسی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من می خوام عمل بای پس انجام بدم در اصفهان ولی پزشک مناسب پیدا نمی کنم
  شما می تونید کمک کنید؟

  1. tabanhealthheadadmins گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه میتونید به صفحه دریافت نوبت مراجعه کنید یا اینکه تو صفحه تماس با ما با مشاوران ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *